PROGRAM

PROGRAM NUCLEART SUMMER JAM 2019

PÁTEK | SOBOTA: Hlavní program | SOBOTA: Doprovodný program | SOBOTA: Večerní program


PÁTEK 7.9.2019

18:00 / Plácek

opening

zpřístupnění areálu, otevření baru, otevření krámku

19:00 / Lokace / Štěpánka

Stavba etnocalyptické lokace

Pád civilizace rukou atomu jen přesvědčil ty, kteří se i před pádem techniky stranili. Ať žije návrat k původnímu! Čím starší bohové, tím lepší! A pod jejich rukama vznikla zmatená směska ideologií vyznávající všechno přírodní a nyní nadešel čas dodat jejich víře pevný bod a tvar.
Na letošním Nucleartu se představí zbrusu nová lokace Březový háj, kde v návaznosti na estetiku Slunovratu vznikne pseudo-pohanský oltář pro krvavé i intimní rituály. V rámci celé akce bude Štěpánka stavět spolu s vámi, návštěvníky i všemi dobrovolníky, nové etnocalyptické posvátné místo.

19:00 / Čajovna / Denisman

Workshop: Vypalované fajfky - modelování z hlíny

Denisman se rozhodl na letošním ročníku vést keramický workshop. Nejen že si budete moct v pátek večer vyrobit vlastní fajfku, ale v sobotu se budete moct přidat k výrobě originální postapo vypalovací pece na keramiku a následně pomoct se samotným vypalováním.

20:00 / Kasíno / Kytka

Přednáška & workshop: Liquid light shows

Vizuální umění hudba a párty k sobě měly vždycky blízko. Hodně blízko to ale bylo v polovině psychedelických 60.let, kdy se filmař Joshua White stal průkopníkem barevnýho vizuálního šílenství. Pomocí meotarů, promítaček, inkoustů, světel a optických šablon se jeho vizuální umění stalo dokonalou součástí vystoupení všech nejlepších kapel 60. a 70. let. O něm a o psychedelii si řekneme mnohem víc.

22:00 / Kino / film

Páteční překvapení

Na páteční večer jsme pro vás připravili překvapení v podobě snímku, jenž se dá řadit mezi postapo žánr a zároveň se náramně potkává s tématem letošního ročníku Etnocalypse.


SOBOTA 8.9.2019

Art Jam a WorkShopy

10:00 - 18:00 / Kasíno / Yeroným

Art Jam

Hromadné špinění pláten v dobré společnosti, to je ART JAM! Jedna z hlavních náplní NucleArtu byla na předchozím ročníku zhacena špatným počasím a proto jsme ji tentokrát přesunuli pod střechu kasína! Nečekejte žádnou soutěž, ani vzájemné poměřování štětců. Sdílet zkušenosti, koukat si vzájemně pod ruce a otevřít se novým experimentům, to jsou opravdové kvality Art Jamu. Ve společném prostoru budou tvořit jak zkušení malíři, tak i úplní nováčci. Každý je vítán!

10:00 - 18:00 / Lokace / Štěpánka

Stavba etnocalyptické lokace

Pád civilizace rukou atomu jen přesvědčil ty, kteří se i před pádem techniky stranili. Ať žije návrat k původnímu! Čím starší bohové, tím lepší! A pod jejich rukama vznikla zmatená směska ideologií vyznávající všechno přírodní a nyní nadešel čas dodat jejich víře pevný bod a tvar.
Na letošním Nucleartu se představí zbrusu nová lokace Březový háj, kde v návaznosti na estetiku Slunovratu vznikne pseudo-pohanský oltář pro krvavé i intimní rituály. V rámci celé akce bude Štěpánka stavět spolu s vámi, návštěvníky i všemi dobrovolníky, nové etnocalyptické posvátné místo.

10:00 - 18:00 / Plácek / Denisman

Workshop: Vypalované fajfky - stavba pece

Denisman se rozhodl na letošním ročníku vést keramický workshop. Nejen že si budete moct v pátek večer vyrobit vlastní fajfku, ale v sobotu se budete moct přidat k výrobě originální postapo vypalovací pece na keramiku a následně pomoct se samotným vypalováním.

cca 10:00 - 18:00 / Čajovna / Šeras

Workshop: Světelné houbičky

Šeras se s námi podělí o tvorbu elektřinou poháněných svítících houbiček ze silikonové hmoty. Návštěvníci si díky tomu mohou domů odnést opravdu originální dekoraci.

cca 10:00 - 18:00 / Šrotozahrádka / Delfia

Workshop: Šperky a tretky

Delphia si vedle Kovošrotího krámu otevře svůj workshop na výrobu stylových etnošperků, kde si může každý vyrobit nějakou drobnost pro sebe.

cca 10:00 - 18:00 / Stan / Michael

Workshop: Rytí do lebek

Michael se nám ozval s nabídkou velice atraktivního workshopu rytí do zvířecích lebek. V rámci workshopu budeme mít k dispozici omezený počet lebek a frézek, ale snad se dostane na každého zájemce, který by si chtěl vyrobit originálně zdobenou lebku ať už na cokoliv.

cca 10:00 - 18:00 / Deskoherna / Anička

Workshop: Kašírované masky

Anička se letos opět zúčastní naší akce a spolu s ní si můžete vyzkoušet výrobu kašírovaných masek, které snad při troše štěstí a tepla vyschnou a budete se jimi moct ozdobit na večerní rituál.

cca 10:00 - 18:00 / Čajovna / Maath

Workshop: Výroba kadidla

Vůně kadidla může provonět náš večerní Rituál díky Maath, která se nabídla s tím, že zájemce zasvětí do tajů jejich výroby a ráda se rozvypráví o využití kadidel samotných.

cca 10:00 - 18:00 / Stan / Mike

Workshop: Rituální předměty

Mike Fitekr si tentokrát vezme na starost workshop specifický pro letošní ročník Nucleartu. Byly bychom rádi, kdyby si každý zúčastněný vyrobil svůj vlastní talisman, symbol nebo rituální předmět, který využije v rámci večerního Rituálu. Co bude předmět symbolizovat bude jen na vás a jak s ním následně večer naložíte také.


Doprovodný program

10:00 / Kino / Nova

Přednáška: Etno tetování

Zdobení lidské kůže je známo v mnoha kulturách po staletí, ale až v dnešní době tetování prochází naprostou revolucí a raketově se šíří do všech koutů světa. Nova se během své přednášky zaměří na historický původ tetování nejrůznějších etnik po celém světě a bude si povídat o jejich významu dnes i v minulosti.

11:30 / Kino / Yeronym

Přednáška: Umělecké fan facts

Volně propojené bizarnosti a příběhy ze světa umění. Začneme vysvětlováním principů vizuální komunikace za pomoci žraloků a pak už to bude jen horší.

12:00 - 15:00 / SPAD

Electro open stage

Přijďte se podívat, jak se hraje elektronická hudba naživo, či spíše jak vzniká. Během dne nabídne SPAD možnost připojit si vlastní elektronické zvukotvůrné krabičky k mixu, s respektem a dobolením vyzkoušet ty cizí nebo šáhnout po mikrofónu a tvořit skřeky vlastními ústy. Zkuste si electro jam.

13:00 / Kino / Martušák

Přednáška: Urbex ve válkou zničené Abcházii

Abcházie oficiálně neexistuje. Před 25 lety zde proběhla krvavá válka o nezávislost na Gruzii. Země ale nikdy neprošla obnovou, byla vyhnána polovina obyvatelstva a města zejí prázdnotou. Kdysi top turistická destinace SSSR dnes zarůstá palmami. Ráj hledače urbexu.

14:30 / Kino / Lucie Lukačovičová

Přednáška: Mystika asijské apokalypsy

Jak vypadá moderní asijská mystika, magie a pověrčivost? A co by se z ní mohlo stát vlivem apokalypsy? Přijďte zjistit, jestli v příští sezóně budou trendy kanibalistické kulty nebo spíš ležérní flagelantství; s důrazem na Indii a Japonsko.

15:00 - 18:00 / SPAD

Ambient workshop

Wana nabídne zájemcům i posluchačům Ambient workshop v rámci Electro jamu ve SPADu. V rámci workshopu Wana zahraje i svůj set.

16:00 / Kino / Františka Vrbenská

Přednáška: Šamanismus

Českou autorka sci-fi a fantasy literatury Františka Vrbenská vystoupí s poslední sobotní přednáškou na téma šamanismu. V přednášce se bude věnovat různým oblastem šamanismu od jeho základního významu a doplní téma o situaci na našem území v historii, moderní post-etnický šamanismus, fakultativní odkazy na Gaiu a mystiku apokalypsy. Jsme velice vděční, že se Františka rozhodla nás obohatit o své znalosti a přijet podpořit naší akci a opravdu.

18:00 / Kino / film

Slunovrat

V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost.
Věříme, že tento film lze bezesporu zařadit pod letošní téma Etnocalypse a my doufáme, že si jej náležitě užijete na velkém plátně v našem postapo kině.


Večerní program

20:00 / Plácek

Rituál - Svěcení lokace - Zapálení ohně

Zástup lidí v bílém kráčí krajinou pádu civilizace… Nechávají za sebou léto a jeho hojnosti a s padajícím listím se připravují na příchod zimy. Každý z nich sebou nese něco, čeho se plánuje zbavit či snad věnovat nepojmenovaným bohům nového oltáře. Ponechají svůj amulet Březovému háji nebo jej odhodí do plamenů ohně, který je čeká na konci průvodu?

21:00 / SPAD

Art Jam tombola

Art Jam je u konce a návštěvníky čeká párty. Závěrečné poděkování všem účastníkům a hlavně losování tomboly o umělecká dílka a upomínkové předměty, které věnovali spříznění umělci NucleArtu na podporu akce!

21:15 / SPAD / Do Shaska!

Do Shaska!

Experimental audio-visual, electro-acoustic project. Improvized live performances - dark ambient tribal electronic combined with acoustic instruments, accompanied by live audio-reactive video projection.

22:30 / SPAD / DJ Soda

DJ Soda

Veterána taneční scény jste mohli slyšet v P'Silu na loňském Junktownu. Zahraje berlínské techno a možná i trochu těch zlomených beatů.

23:45 / SPAD / Experimental Cabaret

Experimental Cabaret

Partička neúnavnejch DJs, co se proflákla už na Junktownu. Hrajou klubový techno řízlý deep housem a taky trochu progresivním psytrance. Prostě pohodová hudba ke šlapání zelí. Jsou schopný hrát, dokud je neodtrhnete od mixáků!